Apeli i “Çekiçit”

Autori:Avdyl Pajaziti

Arlind Gashi, i njohur me nofkën “Çekiçi” ka bërë siç e quan ai një  “komunikatë personale” lidhur me zhvillimet e fundit në Maqedoni. Ai në adresën personale të tij në Facebook shkruan:

 

Komunikatë PËRSONALE

Popull i dashur, vëllezër dhe motra shqiptare!

Përshëndetje për të gjithë Shqiptarët kudo që ndodhen , kjo është deklarata ime e fundit që do e ndajë me ju, për shumë arsye .

Lufta e cila ndodhi në Kumanovë , është nga Djemtë e Nënave Shqiptare e jo nga ata qe po fëlliqin disa nëpër portale e nëpër fb. Ju lutem kujdes , sepse do pendohëni pas një kohe shumë të shkurtër, ashtu siç u penduat në vitet e Adem Jasharit, kur po ju të njëjtët persona përgënjeshtronit Ndërtuesin e Paqes Adem Jasharin , prandaj mos bëni gafa të njëjtë.

UÇK-ja , nuk ka nevojë me fjalë mbështetje në FB e Portale , por UÇK-ja , ka nevojë qe t’u bashkohuni ne FRONTIN E BETAJAVE LUFTARAKE , mjaftë me shkrime e me filozofina .

Popull i dashur , vëllezër dhe motra shqiptare , luftëtarët e Ushtrisë Çlirimtare Kombëtare , ju betohem se janë i vetmi formacion shqiptar në IRMJ, që do ti dalë në mbrojtje popullit dhe do të shfarosin farën e keqe që ka mbirë dhe vazhdon të ushqehet nga krimi Sllavo’maqedon .

Vëllezër dhe motra , Atdheu na thërret për tu bashkuar e jo për tu përçarë , SOT E KEMI MUNDESIN , MUNDESIN E AFRUAM PRANDAJ TA REALIZOJM AMANETIN E GJITH ATYRE QE DERDHEN GJAKUN E TYRE PER SHQIPERI ETNIKE .

UÇK-ja , po fillon me Ilirid e do vazhdoj edhe me Kosovën Lindore , Malasin e Madhe si dhe me Qamerin. JU BETOHEM

SHQIPERIA ETNIKE do të ribëhet në kufijtë e sajë Autokton .

Ushtria Çlirimtare Kombëtare , është e pa mboshtur . UÇK-ja , është në truallin e vetë të lashtë Autokton.

Shtegtaret e Lirisë të UÇK-së , janë ndërtuesit e paqes .

Ne Shqiptarët askujt , dëm nuk i krijuam , askujt nuk i hynim me dhunë në truallin e tyre , por janë Greket , Serbet , Malazezet , Maqedonet dhe Evropa dhelprake ishin dhe janë ata qe kanë hyrë padrejsisht tek ne , në truallin tonë Autoktonë .

Prandaj afrohuni dhe të bashkohemi deri ne piken e fundit për shporrjen e krijesës se shëmtuar artificiale te shtetit te vetëquajtur Maqedoni . Shqiptar kudo që jeni ky është shekulli i shqiptareve dhe lufta e fundit vendimtare për Ribashkimin e trojeve tona Autoktone Shqiptare ..

I bindur jam se të gjithë Shqiptarët jemi një trup kur vjen puna për të mbrojtur nderin dhe dinjitetin e Kombit Shqiptarë , ne të gjithë duhet të kontribuojmë aq sa kemi mundësi si Nena Shqiptare që me thërrimet e sajë arrinë të bëjë bukë për fëmijët e saj . Fjalët shërbejnë të parat , ama bashkë me fjalët duhet të jenë edhe qëndrimet e veprimet tona , të cilat në qdo hapë dhe në qdo kohë duhet të na shërbejë interesave kombëtare Shqiptare .

BETIMI I USHTARIT TË UÇK-së !

“Unë, Arlind Gashi , Ushtari i Ushtrisë Çlirimtare Kombëtare .

Betohem se do të luftoj për çlirimin e tokave shqiptare dhe Ribashkimin e tyre .

Do të jem përherë ushtar besnik .

Luftëtar i denjë i lirisë , vigjilent , guximtar dhe i diciplinuar , i gatshëm që në çdo kohë pa kursyer as jetën time të luftoj për t`i mbrojtur interesat e shenjta të Atdheut.

Nëse shkel këtë betim , le të ndëshkohem me ligjet më të ashpra të luftës dhe nëse tradhtoj , qoftë i humbur gjaku im .

Ata që e tradhtojnë këtë ushtri, janë tradhtarët më të mëdhenjë të historisë së kombit tone !

Betohem, betohem, betohem.”

Sinqerisht – TASH shihemi në arenën e betejave LUFTARAKE .

Arlind Gashi

11120076_911171552278879_4061969572944312507_n

 

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/apeli-i-cekici/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala