Apeli cakton seancën për Natali Velijaj me 30 nëntor

Autori:Gazeta Fjala

Gjykata e Apelit e Kosovës , ka ri-caktuar datën kur do të mbahet seanca e kolegjit penal në rastin e Natali Velijaj.

Kjo seanca u vendos të mbahet me 30 nëntor duke filluar nga ora 10 :00, njofton Gjykata e Apelit përmes komunikatës për media, transmeton Gazeta Fjala.

Shqyrtimi i kësaj çështje fillimisht ishte caktuar për datën 26 tetor të këtij viti, mirëpo kolegji penal nuk kishte arritur të mbaj seancë,

“Për shkak se nuk ishin plotësuar kushtet ligjore , të parapara në bazë të dispozitave të Kodit të Procedurës Penale të Kosovës”, shkruan në komunikatë./ Gazeta Fjala/

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/apeli-cakton-seancen-per-natali-velijaj-me-30-nentor/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala