Apel nga Policia e Kosovës

Autori:Zekirja Shabani

Policia e Kosovës me qëllimin për ngritjen e nivelit të sigurisë në komunikacionin rrugor, parandalimin e aksidenteve, nisur nga rrethanat aktuale të motit, respektivisht të reshurave të shtuara të shiut, zvogëlimit të dukshmërisë, ngritjes së nivelit të ujit, rrëshqitjeve të dheut dhe gurëve nëpër disa rajone dhe veçanërisht vështirësimi i lëvizjes nëpër disa akse rrugore lokale, rajonale dhe ato magjistrale si:

Prishtinë- Pejë: Korroticë e Lartë

Prishtinë-Gjilan: Livoq i Epërm,

Prishtinë-Ferizaj: Prelez,  te rrethi QMI,

Gjilan-Ferizaj:, Budrigë e Epërme, (Radivojcë-Kllokot)

Rruga për Mitrovicë: Nadakovë dhe Pestovë, Mitrovicë-Bajgorë. etj

Policia e Kosovës APELON te të gjithë pjesëmarrësit  në komunikacionin rrugor që të kenë kujdes të shtuar gjatë drejtimit të automjeteve të tyre, t’i respektojnë dispozitat e lëmit mbi komunikacionin rrugor, në mënyrë që të ndikojnë në ngritjen e nivelit të sigurisë në trafik dhe parandalimit të aksidenteve të mundshme.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/apel-nga-policia-e-kosoves/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala