Antikorrupsioni “godet” Gazmend Muhaxherin (DOKUMENT)

Autori:Zekirja Shabani

Agjencia Kundër Korrupsionit (AKK) ka kërkuar nga kryetari i komunës së Pejës Gazmend Muhaxheri që të anuloi tenderin për riparim të veturave për shkak të shkeljeve të mëdha që janë evidentuar gjatë procesit, raporton Infokusi.

Në vendimin e Kundër Korrupsionit të cilin e ka siguruar portali INFOKUSI, thuhet se në këtë proces të prokurimit, anti korrupsioni ka hasur në veprime të jashtëligjshme  të cilat bien ndesh me dispozitat e Ligjit të Prokurimit Publik.

“Veprimet e Autoritetit Kontraktues bien ndesh me nenin 27 dosja e tenderit, nenin 28 specifikimet teknike, si dhe nenin 9 funksionet e njësise së kërkesës së udhëzuesit për prokurim publik”, thuhet në vendimin e Agjencisë Kundër Korrupsionit/infokusi.com

123

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/antikorrupsioni-godet-gazmend-muhaxherin-dokument/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala