Ankandi më i çuditshëm në botë (Foto)

Autori:Avdyl Pajaziti

Ankandi “Summers Place” është një ndër ankandet më të çuditshëm që jemi mësuar të shikojmë deri tani. Ai do të zhvillohet në Billinghurst, West Sussex të Anglis, me skeletin e një dinosuari 155 milion vjeçar.

Ky është një skelet i zbuluar në Wyming të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, i cili ndryshe njihet me emrin “Ali i vogël” është skeleti më i plotë i gjetur deri më tani.

Skeleti që do të prezantohet në këtë ankand pritet që të ketë çmimin prej 500 mijë paund.

2EB0CC1C00000578-3329286-The_star_of_the_sale_is_Little_Al_a_150_to_155_million_year_old_-a-89_14482123218172EB0CC3400000578-3329286-The_head_and_shoulders_of_a_giraffe_will_set_a_buyer_back_up_to_-a-96_1448212321978

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/ankandi-me-i-cuditshem-ne-bote-foto/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala