Analfabetët e Ministrisë së Tregtisë dhe Industrisë (Foto)

Autori:Avdyl Pajaziti

Ministria e Tregtisë e Industrisë ka bërë aq shumë gabime gjuhësore dhe logjike në një ftesë dërguar medieve, të cilat tregojnë qartazi se zyra për informim e saj nuk di shkrim-lexim. Për tmerrin gjuhësor të këtij dikasteri të rëndësishëm qeveritar, ju lutem shikojeni foton.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/analfabetet-e-ministrise-se-tregtise-dhe-industrise-foto/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala