Amerikanët do të vdesin për një gotë ujë

Autori:Avdyl Pajaziti

Shumë shpejt, çdo amerikan do ta ketë të vështirë që ta sigurojë sasinë adekuate të ujit që do t’i duhet për ta pirë dhe për t’u pastruar.

Sëmundjet që shkaktohen nga mungesa e ujit paraqesin njërin ndër rastet më të shpeshta të vdekjes në botë. Rreth 500 lumenj në planetë ose janë shterur tërësisht, ose janë tepër të ndotur.
Në të ardhmen thuhet se lufta rreth burimeve të ujit do të jetë e shpeshtë. Amerikanët do të vdesin për një gotë uji të freskët.

Ekonomisti i famshëm Joseph Meyer dhe “survivalisti” i njohur Robert Griswold do t’i bashkohen një diskutimi rreth një bote në të cilën rezervat e ujit janë duke u shteruar me qëllim nga globalistët, me qëllim të shkaktimit të luftërave dhe për ta zvogëluar numrin e banorëve në tokë.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/amerikanet-do-te-vdesin-per-nje-gote-uje/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala