Amerika bombardon ISIS-in

Autori:Avdyl Pajaziti

Forcat amerikane dhe të gjithë pjesëtarët e koalicionit anti-ISIS kanë kryer 18 sulme bombastike në zonat e kontrolluara nga grupi islamik në Siri dhe në Irak.

Mësohet se sulmet janë bërë brenda 24 orëve të fundit, ku është goditur Kobane, Hasakahi, Mosuli dhe Ramadi.

Ndërkohë, është njoftuar se janë bërë 11 goditje nga ajri në Siri, nëntë prej të cilave kanë qenë në Hasakahi dhe dy në Kobane.

Lajmi është bërë i ditur nga Departamenti i Mbrojtjes së koalicionit. /shekulli/

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/amerika-bombardon-isis-in/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala