Ambienti i lumit ‘llap’ shëndrrohet në kasaphane, institucionet heshtin (Foto)

Autori:Avdyl Pajaziti

Lumi Llap, në fshatin Sibovc është shndërruar në kasaphane të kafshëve.
lumi_llap1
Banorët e këtij fshati janë shprehur shumë të shqetësuar me këtë gjendje. Ata kanë thënë për Gazetën Blic se askush nga institucionet nuk ka ndërmarrë asgjë. Sipas tyre, tash e sa kohë, njerëz të papërgjegjshëm i presin kafshët e tyre në këtë vend, duke bërë masakër ta ambientit.
lumi_llap2
lumi_llap3“Jemi ankuar në të gjitha institucionet relevante, mirëpo asgjë nuk kanë ndërmarrë. As Policia e Kosovës, as Ministria e Mjedisit e as Komuna nuk po ndërmarrin asgjë”, kanë thënë qytetarët e kuaj ane. /GazetaBlic/

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/ambienti-i-lumit-llap-shendrrohet-ne-kasaphane-institucionet-heshtin-foto/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala