Ambasadori i UNESCO-s: Heqë dorë nga titulli nëse Kosova pranohet

Autori:Avdyl Pajaziti

Gazetari francez dhe ambasador i UNESCO-s, Christophe Buisson, ka shkruar në profilin e tij në Twitter, se do të heqë dorë nga titulli i ambasadorit nëse Kosova pranohet në këtë organizatë, shkruan e përditshmja serbe Blic.

“Do të heqë dorë nga titulli “Ambasador i UNESCO-s”, nëse Kosova pranohet në këtë organizatë të hënën”, ka shkruar së fundmi Buisson në Twitter, transmeton lajmi.net.

Ky gazetar i respektuar ka qenë mjaft aktiv në rrjetet sociale, e sidomos së fundmi kur i është bashkuar fushatës “Jo pranimit të Kosovës në UNESCO”.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/ambasadori-i-unesco-s-heqe-dore-nga-titulli-nese-kosova-pranohet/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala