Ambasadori i ri i ShBA-ve, vizitoi sot Ferizajn

Autori:Gazeta Fjala

Kreu i Komunës së Ferizajt, Muharrem Svarqa këtë të enjte ka pritur ambasadorin e ri të Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovës, Greg Delawie,i cili shoqërohej edhe nga drejtori i misionit të USAD-it në Kosovë, James Hope.

Pas këtij takimi kryetari i Komunës së Ferizajt, Muharrem Svarqa ka theksuar se ambasadorin e ka njoftuar lidhur me zhvillimet e fundit që po bëhen në Ferizaj.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/ambasadori-i-ri-i-shba-ve-vizitoi-sot-ferizajn/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala