Ambasadori hungarez flet për rritje të investimeve nga Hungaria

Autori:Avdyl Pajaziti

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli priti ambasadorin e ri të Hungarisë në Kosovë, Laszlo Markusz.

Bashkëbiseduesit vlerësuan se midis Kosovës dhe Hungarisë ekzistojnë marrëdhënie shumë të mira, por u shtrua nevoja që të intensifikohet bashkëpunimi ekonomik

Veseli vlerësoi lart mbështetjen e deritashme të Hungarisë për Kosovën në shumë fusha, ndërsa theksoi domosdoshmërinë që kjo përkrahje të vazhdojë edhe në të ardhmen, veçanërisht në procesin e integrimeve euro-atlantike.

E Ambasadori hungarez i konfirmoi Veselit përkushtimin e tij dhe të qeverisë që ai përfaqëson, për të vazhduar mbështetjen për Kosovën, veçanërisht në kuadër të Bashkimit Evropian.

Bashkëbiseduesit vlerësuan se midis Kosovës dhe Hungarisë ekzistojnë marrëdhënie shumë të mira, por u shtrua nevoja që bashkëpunimi ekonomik të intensifikohet.

Në kuadër të kësaj, u shtruan mundësitë për rritjen e investimeve hungareze në vendin tonë.

 

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/ambasadori-hungarez-flet-per-rritje-te-investimeve-nga-hungaria/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala