Ambasadori holandez u thotë politikanëve mos u përzini në drejtësi

Autori:Avdyl Pajaziti

Ambasadori i Holandës Robert Bosch ka reaguar ndaj qëndrimeve të disa përfaqësuesve të lartë politikë rreth aktgjykimeve ndaj Grupit të Drenicës. Deklaratat kundër vendimit të gjykatës, Bosch i ka quajtur si përzierje e politikës në kompetencat e gjyqësorit.
Ai në një postim në Twitter, ka thënë se kompetencat janë të ndara mes gjyqësorit dhe pushteteve tjera.

“Në një sistem ku funksionon sundimi i ligjit, tri pushtetet e ndara nuk guxojnë ta kritikojnë njëra tjetrën. Veçmas gjyqësorin”, ka shkruar ai në llogarinë e tij Twitter ambasadori, transmeton Express.

Ambasadori Bosch po ashtu ka shkruar edhe për shtyrjen e seancës për krijimin e Gjykatës Speciale duke treguar se është shtyrë për shkak të amendamenteve që kanë ardhur në minutën e fundit.

 

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/ambasadori-holandez-u-thote-politikaneve-mos-u-perzini-ne-drejtesi/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala