Ambasadori Delawie dorëzon letrat kredenciale te Jahjaga

Autori:Avdyl Pajaziti

Ambasadori i SHBA-ve në Kosovë, Greg Delawie, sot do të dorëzojë letrat e tij kredenciale te Presidentja Jahjaga, dhe pastaj do të ketë një bisedë private me Presidenten.

Ambasadori Delawien, dje ka arritur në Kosovë i cili vet e ka konfirmuar në profilin e tij rrjetin social “Twitter”

“Sa mbërrita në Prishtinë. Ndihem shumë mirë që jam në Kosovë, i emocionuar”, ka shkruar ai në “Twitter”.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/ambasadori-delawie-dorezon-letratkredenciale-te-jahjaga/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala