Ambasadori britanik: E ardhmja e Kosovës është në BE

Autori:Avdyl Pajaziti

Ambsadori britantik, Ruairí O’Connell me anë të një postimi në Facebook ka shkruar se miratimi i MSA’së është një shenjë tjetër që e ardhmja e Kosovës është në BE.

O’Connell ka vazhduar duke thënë se me janë duke pritur me padurim që të punojnë me Qeverinë dhe institucionet e Kosovës për rrugën e Kosovës përpara.

Postimi i plotë:

Lajm i mirë nga Brukseli: MSA për Kosovën është miratuar, e gatshme për nënshkrim javën e ardhshme. Një shenjë tjetër e qartë se e ardhmja e Kosovës është në BE. Me padurim presim të punojmë me Qeverinë dhe institucionet e Kosovës në rrugën që na shpie përpara.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/ambasadori-britanik-e-ardhmja-e-kosoves-eshte-ne-be/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala