Ambasadori amerikan në Beograd: Asociacioni s’është suprimuar, vetëm është shtyrë

Autori:Avdyl Pajaziti

Edhe përkundër përpjekjeve të Kosovës për formimin e Bashkësisë së Komunave me shumicë serbe dhe aplikimin e Marrëveshjes së Brukselit, ambasadori i SHBA në Serbi, Michael Kirby, beson se bëhet fjalë vetëm për shtyrje të implementimit të asaj që është dakorduar, e jo për suprimim të marrëveshjes.

Duke e komentuar vizitën e kryeministrit të Serbisë, Aleksandar Vuçiqit në Rusi, ambasadori i SHBA ka thënë se një vizitë e tillë është e zakonshme, dhe që Serbia është shtet sovran që ka të drejtë të bashkëpunojë me kë të dojë dhe të blejë armë nga kush dëshiron. /koha/

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/ambasadori-amerikan-ne-beograd-asociacioni-seshte-suprimuar-vetem-eshte-shtyre/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala