Alma Lama: Kryeparlamentar drejtomu me zonja Lama

Autori:Gazeta Fjala

Deputetja e Lidhjes Demokratike të Kosovës Alma Lama me të marrë fjalën në seancën e sotme të kuvendit, ka kritikuar kryeparlamentarin Kadri Veseli.

Lama iu ka drejtuar atij duke i thënë që t’i drejtohet më zyrtarisht, duke i thënë zonja Lama dhe jo zonja Alma, pasi që nuk njihen privatisht.

Më tej ajo ka thënë se kur është fjala për kryeministrin ose zëvendësin e tij, ai iu drejtohet me zoti Mustafa, zoti Thaçi, por jo kur është fjala edhe për deputetët.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/alma-lama-kryeparlamentar-drejtomu-me-zonja-lama/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala