Aleanca Kuq e Zi proteston kundër ndeshjes Kosovë-Shqipëri

Autori:Gazeta Fjala

 

Para Federatës Shqiptare të Futbollit në Tiranë po zhvillohet një protestë e Aleancës Kuq e Zi, pasi kjo e fundit është kundër ndeshjes miqësore Kosovë-Shqipëri.

“Kosovë-Shqipëri është një ndeshje armiqësore, që thellon ndarjen e kombit”, shprehen protestuesit e AK-së.

Aleanca Kuq e Zi shprehet se, asnjë komb nuk mban 2 himne, 2 flamuj dhe 2 kombëtare dhe kështu duhet të veprojnë edhe Kosova e Shqipëria.

Ndeshjen miqësore Kosovë-Shqipëri, që starton në orën 14:00, Aleanca Kuq e Zi e quan ndeshja ‘Kosovë-Kosovë’.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/aleanca-kuq-e-zi-proteston-kunder-ndeshjes-kosove-shqiperi/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala