Albulena Haxhiu nuk pranoi të flasë pas lëndimit (Video)

Autori:Avdyl Pajaziti

U hodhi sprejin në drejtim të policëve.

Por, kur ia kthyen organet e rendit deputetja e VV-së, Albulena Haxhiu, filloi të mos ndihet mirë.

Gjendja e saj vazhdoi të keqësohet ndërsa u dërgua me shpejtësi në qendrën emergjente, e më pas në klinikën e pulmologjisë në QKUK.

Për gjendjen e saj nuk pranoi të flasë as deputetja e as familjarët e saj, njofton Klan Kosova.

E mjekët e vlerësojnë si stabile gjendjen e saj.

E në këto institucione shëndetësore deputetja e VV-së nuk ishte e vetmja që kërkoi ndihmë. Në hallakamën brenda dhe jashtë Kuvendit të Kosovës pati të lënduar edhe policë.

Njëri nga policët ka lëndime serioze.

Zëdhënësi i Policisë, Baki Kelani tregon shifrat e kolegëve të tij të lënduar të martën.

Kelani tregoi se janë shkaktuar edhe dëme materiale në prona publike e private që erdhën si pasojë e hedhjes së mjeteve të forta nga protestuesit.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/albulena-haxhiu-nuk-pranoi-te-flase-pas-lendimit-video/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala