Albright thotë se Kosova është krenaria e karrierës saj

Autori:Avdyl Pajaziti

Ish-Sekretarja Amerikane e Shtetit, Madeleine Albright, e cila ka qenë në krye të diplomacisë amerikane nga viti 1997 deri më 2001, gjatë një paneli në Georgetown University ka thënë se Kosova është krenaria e saj më madhe.

Albright ka marrë pjesë në një panel bashkë me Presidenten Atifete Jahjaga.

Ndërkohë që për këtë ngjarje ka raportuar Ambasadorja e Kosovës në SHBA, Vlora Çitaku.

Ja çfarë shkruan ambasadorja Çitaku:

“Sekretarja Albright sot ne Georgetown University ” Sa here qe me pyesin se per cka ndihem me se shumti krenare pergjate periudhes sa isha Sekretare e Shtetit, une gjithmone them: Kosova ” Presidetja Jahjaga ne Panel bashke me Sekretaren Albright dhe Ambasadoren Verveer” (sic.), ka shkruar Çitaku.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/albright-thote-se-kosova-eshte-krenaria-e-karrieres-saj/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala