Alarmohet Prishtina

Autori:Avdyl Pajaziti

Komuna e Prishtinës sot do të bëjë testimin e sistemit të alarmit. Përmes një njoftimi Komuna kërkon mirëkuptim nga qytetarët gjatë kësaj faze testuese të alarmeve në lagje të ndryshme të kryeqytetit.

Komuna e Prishtinës në njoftim thotë se është duke e testuar sistemin e alarmimit të përgjithshëm në raste të rrezikshmërisë, transmeton lajmi.net.

“Faza testuese zgjat vetëm disa sekonda dhe kjo bëhet me qëllim të sigurisë së banorëve në kryeqytet”.

“Paraprakisht, Komuna e Prishtinës falënderon të gjithë qytetarët për mirëkuptimin!”, thuhet në njoftimin e Komunës. (lajmi.net)

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/alarmohet-prishtina/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala