Aktivistja Rezarta Çaushaj u dhunua nga policia

Autori:Zekirja Shabani

ktivistja Rezarta Çaushaj është rrahur nga policia bashkiake pasditen e djeshme gjatë protestës së mbajtur tek Parku i Liqenit Artificial, dhe pas disa orësh e shtruar në spital analizat kanë treguar se gjendja e saj shëndetësore është shumë e rëndë.

Nga informacionet e para, askush nga policia nuk ka marrë akoma deklaratën e Çaushajt edhe pse janë njoftuar organet kompetente.

Nga informacionet e aktivistëve, Rezarta Çaushaj, është goditur me shqelma dhe grushta nga polcia, ku si pasojë është dashur transportimi i menjëhershëm i saj në spital./Gazeta Impakt/

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/aktivistja-rezarta-caushaj-u-dhunua-nga-policia/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala