Aktakuzë e Prokurorisë Speciale kundër gjashtë zyrtarëve shëndetësorë

Autori:Avdyl Pajaziti

Prokuroria Speciale e Kosovës ka ngritur aktakuzë për shpërdorim detyre kundër gjashtë zyrtarëve të lartë që kanë punuar ose në Ministrinë e Shëndetësisë ose që kanë pasur lidhje në lëmin e shëndetësisë si dhe dy persona të tjerë privatë.

Burime të koha.net marrin vesh se në mesin e të akuzuarve janë edhe ish- sekretari i Ministrisë Shëndetësisë Ilir Tolaj dhe Zenel Kuqi, drejtor i Prokurimi në Ministrinë e Shëndetësisë.

Akuzat kanë të bëjnë me dhënien e 4 tenderëve për kompaninë KML dhe bëhet fjalë për shuma milionëshe nga këta tenderë.
Kompania KLM është në pronë të djalit të axhës së Ferid Aganit, ish – ministër i Shëndetësisë dhe aktualisht ministër MPLH-së.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/aktakuze-e-prokurorise-speciale-kunder-gjashte-zyrtareve-shendetesore/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala