Aksioni po vazhdon në Vushtrri – arrestohen fajdexhinjtë

Autori:Avdyl Pajaziti

Një aksion i gjerë policor i udhëhequr nga Drejtoria Rajonale e Policisë në Mitrovicë në bashkëpunim me EULEX-in ka filluar sot para orës 5 të mëngjesit.
Zëdhënësi i Policisë për Rajonin e Mitrovicës, Avni Zahiti, ka treguar për Gazetën Express, se aksioni po vazhdon.

Ai ka thënë se hetimet kanë nisur ndaj personave që dyshohen se u kanë vënë fajde qytetarëve të Kosovës.

“Aksioni i po vazhdon. Po organizohet në zonën e Vushtrrisë. Ka arrestime por s’mund të konfirmojë sa persona janë prangosur”, ka thënë Zahiti.

“Arrestimin e personave për fajde”, ka shtuar ai.

 

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/aksioni-po-vazhdon-ne-vushtrri-arrestohen-fajdexhinjte/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala