Aksidentohet helikopteri i EULEX-it, lëndohet një person

Autori:Zekirja Shabani

Është konfirmuar edhe zyrtarisht nga përfaqësuesit e Aeroportit të Prishtinës se të martën rreth orës 15:00 ka ndodhur një aksident në pistë i nje helikopteri të EULEX-it, i cili fluturonte për qëllime trajnuese.

“Ka një person të lënduar nga ekuipazhi, i cili është dërguar menjeherë në spital dhe nuk ka të lënduar të tjerë.  Aeroporti perkohesisht është i mbyllur dhe do të aktivizohet pas kthimit të shërbimit të zjarrëfikësisë në kategorinë e kërkuar për operime”, thuhet në njoftimin e Aeroportit.

Fillimisht, dyshohej se helikopteri ishte i KFOR’it pasi ishte aksidentuar në pjesën ushtarake të aeroportit, nën menaxhim të KFOR’it.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/aksidentohet-helikopteri-i-eulex-it-lendohet-nje-person/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala