Aksident me tren në Nju-Jork, 7 të vdekur

Autori:Avdyl Pajaziti

 

Së paku shtatë persona kanë vdekur kur një tren i udhëtarëve ka goditur një makinë në veri të Nju Jorkut.

Aksidenti ka ndodhur pranë lagjes White Plains, rreth 30 kilometra larg qytetit.

Guvernatori i Nju Jorkut, Andrew Cuomo, ka thënë se shoferi i makinës dhe gjashtë njerëz në bordin e trenit kanë vdekur

Së paku 650 njerëz kanë qenë në bordin e trenit./ REL/

 

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/aksident-me-tren-ne-nju-jork-7-te-vdekur/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala