Akademikët blejnë Toyota 25 mijë euro

Autori:Avdyl Pajaziti

 

Akademia e Shkencave dhe Artave të Kosovës nga sot në pronësinë e vetë ka edhe një veturë me kilometrash zero-zero.  Akademikëve blerja e Toyotas i ka kushtuar hiq më pak se 24 mijë e 900 euro.

Për ta blerë këtë veturë ASHAK ka hapur edhe tender publikë, të cilin edhe e ka fituar kompania “AUTOTRADE SHPK- Toyota”.

Në këtë tender kanë marrë pjesë tri kompani. Kontrata për tenderin “Furnizim me veturë për ASHAK”, mes kompanisë fitues dhe  Akademisë se Shkencave dhe Artave të Kosovës do të nënshkruhet me 27.10.2015./Gazeta Fjala/.

akademi

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/akademiket-blejne-toyota-25-mije-euro/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala