Aida Derguti: kërkohet përjashtimi afatgjatë i opozitës nga kuvendi

Autori:Gazeta Fjala

Shefja e grupit parlamentarë të Vetëvendosjes ka treguar se në mbledhjen e kryesisë së kuvendit është kërkuar nga LDK dhe PDK përjashtimi afatëgjatë të opozitës nga senacat e kuvendit të Kosovës.

Ajo ka thënë se kryetarëve të Grupeve Parlamentare të PDK-së dhe LDK-së i është bërë me dije se nuk kanë fuqi të tilla për të marrë vendim për përjashtim të opozitës.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/aida-derguti-kerkohet-perjashtimi-afatgjate-i-opozites-nga-kuvendi/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala