Ahmeti: Tregu mobil ëndërr e bërë realitet (Foto)

Autori:Avdyl Pajaziti

Kryetari i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti përmes një postimi në Facebook ka thënë se tregu mobil i hapur sot në nëntë lagje është një ëndërr e bërë realitet.

Lexoni postimin e plotë:

Para dy viteve në fushatë me Bislim Shalen dhe Fisnik Ismaili prezantuam idenë e Tregut të Prodhimeve vendore.
Sot kjo ëndërr u bë realitet. Tregu mobil ne nëntë lagje, tri herë javë do të ju jep mundësi fermerëve të regjionit te Prishtinës ti shesin prodhimet e tyre, e qytetarëve mundësinë të blejnë prodhime të freskëta në lagjen e tyre.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/ahmeti-tregu-mobil-enderr-e-bere-realitet-foto/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala