Agjencitë ekonomike të kriminalizuara

Autori:Avdyl Pajaziti

Vonesat e stërzgjatura në kompletimin e bordeve, siç është Bordi i AKP-së dhe Bordi i Autoritetit Kosovar të Konkurrencës, bazuar në vlerësimet e njohësve të kësaj fushe dhe përfaqësuesve të opozitës janë veprime të qëllimshme të koalicionit qeveritar, i cili do ta ndajë kulaçin mes tyre dhe t’i rehatojnë militantët partiakë.

Deputetja Donika Kada – Bujupi (AAK), tha se bordet dhe agjencitë e pavarura sot janë të okupuara.

“Mosfunksionim i AKP-së dhe Autoritetit të Konkurrencës bëhet qëllimisht, sepse fundja të gjitha bordet e agjencive, sot janë të okupuara nga militantët partiakë”, thotë ajo..

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/agjencite-ekonomike-te-kriminalizuara/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala