Agjencia kundër Korrupsionit gjen shkelje në projektin e Komunës së Podujevës për kolektorin [dokument]

Autori:Gazeta Fjala

Agjencia Kundër Korrupsionit, ka konstatuar se Komuna e Podujevës, kur ka shpallur tenderin “Ndërtimi i kolektorit të ujërave të zeza përgjatë lumit Dumnica”, e për të cilin ka paraparë aktivitet prokurimi me procedurë të hapur, gjatë përpilimit të dosjes së tenderit nuk ka dhënë vëmendjen e duhur, ku edhe janë bërë disa shkelje që bien ndesh me legjislacionin për Prokurim Publik.

Sipas AKK-së, veprimet e Autoritetit Kontraktues bien nder me UA-02/2014, si dhe Nenin 7 Barazia në Trajnim/Jo-Diskriminimi; Nenin 27 Dosja e Tenderit dhe Nenin 71 të Ligjit të Prokurimit, transmeton koha.net.

1

2

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/agjencia-kunder-korrupsionit-gjen-shkelje-ne-projektin-e-komunes-se-podujeves-per-kolektorin-dokument/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala