Adriatik Kelmendi: Kosova – peng i komandantëve; populli – një dele në mes!

Autori:Avdyl Pajaziti

Publicisti Adriatik Kelmendi, ka reaguar në profilin e tij në Facebook, për zhvillimet e fundit në Kosovë, duke kritikuar komandantët që janë në pushtet e edhe në opozitë.

“Një shtet, peng i komandanteve, 16 vjet pas luftës. Një pjesë e tyre të pasuruar e në pushtet; një pjesë e tyre të pasuruar e në opozitë. Komandantë, të cilët ndoshta kane ditur ta udhëheqin luftën, por tash me deficitin e tyre moral po e dështojnë Kosovën. E populli – një dele ne mes. Marre!”, ka shkruar ai në profilin e tij në Facebook.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/adriatik-kelmendi-kosova-peng-i-komandanteve-populli-nje-dele-ne-mes/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala