Abrashi: Republika është më e fortë se sa e mendojnë anarkistët

Autori:Avdyl Pajaziti

Ai ka postuar një fotografi nga vetura e tij me xham të thyer pas sulmit të djeshëm ndaj tij duke shkruar se janë pikërisht këta ata që natën sulmojnë e ditën thërrasin për protesta paqësore.

Më poshtë mund ta lexoni postimin e plotë të Abrashit në Facebook:

“Ata që ditën bëjnë thirrje për protesta “paqësore”, natën inspirojnë dhe promovojnë politikisht këto akte, e filluan me vezë, vazhduan me ngjyrë, avancuan me gaz, kurse dje me gurë e mjete tjera të forta.

Çfarë nuk do ta arrijnë kurrë, nuk mund të mbjellin frikë, as në institucione as në shoqëri dhe nuk e lëvizin dot orientimin Pro Amerikan të vendit!

Dje rrezikuan jetën, jo vetëm timen e të shoqëruesit tim, por edhe të këmbësorëve. Republika është më e fortë se sa e mendojnë anarkistët”, është shprehur Abrashi në Facebook.

kerro

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/abrashi-republika-eshte-me-e-forte-se-sa-e-mendojne-anarkistet/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala