Abrashi pret në tetor hapa konkret për pensionet nga Zvicra

Autori:Gazeta Fjala

Ministri i Punës dhe Mirëqenies Sociale, Arban Abrashi, ka thënë se është optimist se në tetor do të ketë diçka konkrete me Zvicrën sa iu përket pensioneve.

Ai ka thënë se kanë filluar skemat aktive të tregut të punës të cilat do të krijojnë vende të reja të punës, raporton Epoka e Re.

“Gjatë vitit 2015 kemi arritur t’i trajtojmë e t’i certifikojmë mbi 2800 punëkërkues”, ka thënë ai.

 

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/abrashi-pret-ne-tetor-hapa-konkret-per-pensionet-nga-zvicra/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala