Abrashi dhe O’Connell diskutojnë projektet e punësimit

Autori:Avdyl Pajaziti

Ministri i Punës dhe Mirëqenies Sociale, Arban Abrashi priti sot në takim Shkëlqësinë e tij Ambasadorin e Britanisë së Madhe në Kosovë, Ruairi O’Connell.

Gjatë takimit Ministri e njoftoi Ambasadorin për projeketet aktuale me të cilat po punon Ministri e Punës dhe Mirëqenies Sociale (MPMS), kryesisht rreth punësimit dhe aftësimit profesional.

U diskutua për projekte të përbashkëta në këto dy fusha mes MPMS-së dhe Ambasadës Britanike, veçanërisht në atë të aftësimit profesional. /Telegrafi/

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/abrashi-dhe-oconnell-diskutojne-projektet-e-punesimit/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala