AAK së shpejti fillon Kuvendin, deri tani kandidat vetëm Haradinaj

Autori:Avdyl Pajaziti

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës së shpejti fillon Kuvendin e VII Zgjedhor, ku kandidat i vetëm deri tash është lideri aktual Ramush Haradinaj.

Ata kanë vendosur kutitë dhe vendvotimet, ku 131 anëtar të zgjedhur të AAK-së do ta votojnë kryesinë dhe kryetarin e AAK-së. Për momentin në fletat e votimit është vendosur vetëm emri i Ramush Haradinajt dhe katër hapësira të zbrazura për kandidatë të tjerë që mund të propozohen gjatë kuvnedit.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/aak-se-shpejti-fillon-kuvendin-deri-tani-kandidat-vetem-haradinaj/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala