AAK nuk do të ndryshojë mendim as pas takimit me Jahjagën

Autori:Avdyl Pajaziti

Takimi i nesërm i krerëve të opozitës me presidenten, Atifete Jahjaga, nuk do të rezultojë me ndonjë ndryshim të qëndrimit të opozitës. Ata do të vazhdojnë të kërkojnë tërheqjen e nënshkrimeve nga marrëveshja e 25 gushtit.

Kështu thanë në Aleancën për Ardhmërinë e Kosovës.

Pal Lekaj nga kjo parti, tha se mbajtja e seancave në këtë kohë nuk është një zgjidhje, prandaj opozita do t’ia dërgojë një letër kryetarit të Kuvendit Kadri Veseli, që të mos ketë seanca në këtë situatë të jashtëzakonshme, në mënyrë që të mos të provokojë situata të tjera.

Lekaj, i cili kishte thirr sot një konferencë për media, foli edhe për rritjen e pensioneve. Ky lajm për Lekajn është një mashtrim i fundit i Qeverisë.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/aak-nuk-do-te-ndryshoje-mendim-as-pas-takimit-me-jahjagen/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala