AAK: Nuk do ta rrezikojmë sigurinë e askujt

Autori:Avdyl Pajaziti

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës, përmes një kumtese për media kanë sqaruar se manifestimi protestues me 28 nëntor do të jetë paqësor dhe i qetë. Sipas tyre, tubimi nuk do ta rrezikojë sigurinë e askujt dhe do t’i dërgohet pushtetit një mesazh.

Ata kanë reaguar duke shtuar se mos të lëshohet tollumbace alarmi sepse tubimi do të jetë paqësor.

“Mos lëshoni tollumbace alarmi sepse tubimi me 28 nëntor do të jetë paqësor

Manifestimi protestues i 28 nëntorit, do të jetë paqësor dhe i qetë. Opozita e Bashkuar, është përcaktuar që në këtë tubim, të shpalos kundërshtimin civil e qytetar, për dy marrëveshje që rrëzikojnë funksionimin normal të Kosovës.

Ne këtë tubim, do ta dërgojmë një mesazh për pushtetin . Askush nuk mund të jetë mbi kushtetutën e kundër interesave të vendit as me nënshkrime e as me këto dy marrëveshje.

Ne do të jemi paqësor, dhe tubimi ynë nuk do ta rrezikojë sigurinë e askujt.

Policia e Kosovës le ta kryej e qetë punën e saj.

Manifestimi ynë ku do të marrin pjesë i madh e i vogël, nuk mund të lidhet me asgjë, përpos me një kundërshtim qytetar, për dy marrëveshjet, të cilat tashmë po i kundërshton shumica”, thuhet në njoftimin e AAK’së.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/aak-nuk-do-ta-rrezikojme-sigurine-e-askujt/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala