AAK kërkon ndryshimin e ligjit për veteranët

Autori:Zekirja Shabani

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës ka filluar iniciativën për mbledhjen e nënshkrimeve të deputetëve për ndryshimin e Ligjit të veteranëve, pasi që sipas tyre ligji aktual nuk mbron të drejtat e të gjithë atyre që kanë kontribuar në luftën e fundit në Kosovë.

Këtë e bëri të ditur deputeti Rrustem Berisha.

Ai kërkoi nga deputetët që të nënshkruhet ky peticion në mënyrë që kategoritë e dala nga lufta të kenë trajtimin e merituar.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/aak-kerkon-ndryshimin-e-ligjit-per-veteranet/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala