AAK kërkon largimin e menjëhershëm të taksës prej 5 euro

Autori:A D

Madje Besnik Tahiri thotë se përgjithësi penale institucionale dhe për qeverisje ka vetëm Ministri e jo edhe zëvendësministri Hysen Durmishi.

Skandal: Liburn Aliu shpërfilli zyrën ligjore, këto janë faktet se si kundërligjshëm u dha tenderi për ”tiketat ngjitëse”

AAK, kërkon të largohet kjo taksë menjëherë për të mos rënduar jetën e qytetarëve.

Lexo edhe:

Shabani i quan të pavërteta deklaratat e Durmishit për taksën prej 5 euro: Çfarë zori pate me nënshkru?

“Kjo qeveri ka ardhur në pushtet jo duke proklamu taksa, proklamu tatime, por duke  kërkuar barazi. Vendimi i taksës për qytetarët e Kosovës, për të paguar 5 euro është thjesht i kundërligjshëm është nënshkruar kundërshtim me rregulloren e qeverisë. Ne kërkojmë nga ju të largoni këtë taksë menjëherë dhe të mos ndodh me taksa të tilla të pasurohen individë dhe të rëndohet jeta e qytetarëve”, tha ai /Gazeta Infokus/

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/aak-kerkon-largimin-e-menjehershem-te-takses-prej-5-euro/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala