AAK kërkon formimin e Ushtrisë së Kosovës

Autori:Avdyl Pajaziti

Shefja e Grupit parlamentar të AAK-së, Donika Kada-Bujupi ka ngritur çështjen e formimit të Ushtrisë së Kosovës, duke i bërë thirrje Qeverisë që të riprocedojë dokumentet dhe të gjitha subjektet politike të dalin jashtë interesave partiake dhe të votojnë për formimin e Ushtrisë së Kosovës.

Ai ka thënë që të ri-procedohen dokumentet nga qeveria, pasi që në të kundërtën kuvendi nuk mund t’i trajtojë ose ta votojë formimin e ushtrisë.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/aak-kerkon-formimin-e-ushtrise-se-kosoves/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala