AAK i kundërpërgjigjet Mustafës përmes Anton Berishës: Isa është ligjërues i cinizmit

Autori:Avdyl Pajaziti

Anëtari i Kryesisë së AAK-së, Anton Berisha, ka kritikuar kryeministrin e Kosovës, Isa Mustafa, për të cilin thotë se “ironizon me secilin që nuk i bie në vijë”.

“Në ditën kur përkujtojmë hapjen e mësonjëtores së parë të shkollës shqipe, gjuhës shkrimi i së cilës u ndalua vijueshmërisht për disa shekuj e për të cilën u martirizuam, kryeministri i Kosovës, në vend që të tregojë respekt e përkushtim për këtë ditë, vazhdoi në stilin e tij tashmë të njohur, pasi nuk e qeverisë vendin, të ironizojë me secilin që nuk i bie në vijë. Në stilin tipik për zhugosllavët, na mbajti ligjëratën e radhës të cinizmit: për kullat, trimërinë e traditën.

Ky njeri, që gjithë karrierën e tij e ka ndërtuar duke i marrë vendit e popullit të vet e duke mos i dhënë asgjë, në misionin e tij për të dëmtuar çdo gjë shqiptare, tash guxon të prek në thelbin e shqiptarisë në traditën e saj, që dorën në zemër nuk ia ka haberin. Por, kjo krijesë abuzuese, harron që Kosova nuk është vend pa Zot dhe se shqiptarët, siç dëshmon edhe përkujtimi historik i ditës së sotme, kanë vuajtur, janë grirë e sakatosur, por në fund ia kanë dalë.

Edhe kësaj radhe do t’ia dalim, ngase edhe mirëkuptimi jonë për tolerancën e tepruar ndaj abuzuesve, grabitësve, cinikëve dhe dëmtuesve të lirisë dhe të mirave që i takojnë vendit e popullit, ka arritur në pikën e durimit”, ka shkruar ai në profilin e tij në Facebook.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/aak-i-kunderpergjigjet-mustafes-permes-anton-berishes-isa-eshte-ligjerues-i-cinizmit/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala