AAK: Eskalimi i situatës, përgjegjësi e atyre që e thirrën seancën

Autori:Gazeta Fjala

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës (AAK) ka kërkuar që të mos mbahet seanca e planifikuar që të fillojë sot në orën 16.

Përmes një deklarate për media, AAK thotë se në rast të mbajtjes të kësaj seancë, mund të ketë eskalim të situatës.

“Edhe njëherë u bëjmë thirrje të gjithë atyre kanë urdhëruar mbajtjen e seancës, që të tërhiqen nga një veprim i tillë krejtësisht i paarsyeshëm, dhe ta përfillin kërkesën e Opozitës dhe të Shoqërisë Civile për shtyerjen e seancave të reja.  Ndryshe cdo esaklim i situatës në Kuvend ose jasht tij, është përgjegjësi e atyre që kanë dhënë urdhër që të mbahet séance e sotme,” thuhet në komunikatën për media.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/aak-eskalimi-i-situates-pergjegjesi-e-atyre-qe-e-thirren-seancen/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala