AAK: Anulimi i protestës në Facebook, gabim teknik

Autori:Avdyl Pajaziti

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës ka reaguar lidhur me shkrimet në media se është tërhequr nga protesta e 17 shkurtit.

AAK thekson se nuk ka e ka anuluar protestën e 17 shkurtit, por ky ka qenë një gabim teknik i njërit prej administratorëve të Eventit në Facebook.

“AAK, është më ë mobilizuar se kurrë që protesta e 17 shkurtit të jetë protesta më e madhe që është mbajtur ndonjëherë”, thuhet në reagim.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/aak-anulimi-i-protestes-ne-facebook-gabim-teknik/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala