A u kopjuan “Heroinat” ?! [Foto dhe Video]

Autori:Avdyl Pajaziti

Në qendër të ‘Sochi Games’, lojërave olimpike dimërore u ndërtua një instilacion nga arkitekti Asif Khan, e cila kthen fotografitë e vizitorëve në fasadë lëvizëse 3D.

Instalacioni nga ky arkitekt mund të jetë një nismë e re e ndryshimeve në botën e arkitekturës. Ajo përmban fotografi lëvizëse, të cilat mund të ndryshojnë rrjedhën e vendosjes së billbordëve dhe statujave.

Një memorial thuajse i tillë, nën emrin “Heroinat”, është vendosur sot në Prishtinë për ti përkujtuar sakrificat dhe kontributet e grave kosovare gjatë luftës në vitin 1998-1999.

Më poshtë mund ti shikoni ngjasimet në mes këtyre dy instalacioneve. /GazetaFjala/

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/a-u-kopjuan-heroinat-foto-dhe-video/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala