A është ky bunkeri ku qëndroi Adem Jashari? (Foto)

Autori:Avdyl Pajaziti

Me rastin e përkutimit të “Epopesë së UÇK-së”, në rrjete sociale po qarkullojnë fotografi që kanë të bëjnë me komandandtin legjendar Adem Jashari.

Një nga fotografitë që po qarkullon është ajo e një bunkeritë improvizuar, e ku mendohet se ka qëndruar për disa kohë edhe Adem Jashari.
Bunkeri në foto gjendet në kodrën mbi shtëpinë e Jasharajve në Prekaz.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/a-eshte-ky-bunkeri-ku-qendroi-adem-jashari-foto/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala