A është kjo rruga më e rrezikshme në botë?

Autori:Avdyl Pajaziti

Rruga e qytetit Xiushan, në Kinë, mund të quhet ndryshe dhe si rruga më e rrezikshme në botë. Ajo është 5 mijë e 757 metërshe dhe njihet si “rruga drejt parajsës”, dhe do të jetë një nga vendet më të vizituara të entuziastëve vozitës kinez

Imazhe të këtyre rrugëve, me kthesa tepër të mëdha dhe pjerrtësi, janë duke qarkulluar online.

 

 

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/a-eshte-kjo-rruga-me-e-rrezikshme-ne-bote/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala