A do të shkojnë deputetët e Kuvendit në pushime?

Autori:Avdyl Pajaziti

1 gushti është koha kur deputetët e Kuvendit të Kosovës i japin fund sesionit pranveror për të shkuar në pushime prej një muaji. Mirëpo, se a do të ndodhë apo jo kështu edhe këtë vit, kjo ende nuk dihet.

E gjithë kjo, transmeton Koha. net, ndodh për shkak të dinamikës së ngjarjeve të parashikuara e që ndërlidhen kryesisht me krijimin e Gjykatës Speciale dhe pakos së ligjeve për MSA-në.

Nga burime të ndryshme spekulohet se Victoria Nuland, gjatë qëndrimit në Prishtinë zyrtarëve u ka thënë se SHBA persin që deri në këtë datë, pra deri më 1 gusht të themelohet Specialja.

Edhe kryeministri i Kosovës Isa Mustafa më herët pati thënën medie se çështja e krijimit të Dhomave të Specializuara do të përfundojë para se deputetët të shkojnë në pushime

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/a-do-te-shkojne-deputetet-e-kuvendit-ne-pushime/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala