94 % e shqiptarëve kërkojnë referendum për bashkimin Shqipëri-Kosovë

Autori:Avdyl Pajaziti

Portali Shqipëria e Bashkuar.Info ka realizuar një sondazh rreth përkrahjes së Referendumit për bashkimin Shqipëri-Kosovë, si fazë fillestare drejtë bashkimit kombëtar.

Rezultatet

94 % (5718) e të anketuarve e përkrahin shpalljen e referendumit për bashkimin Shqipëri-Kosovë, ndërsa vetëm 5% (287) nuk e përkrahin, 1% (104) janë të pa përcaktuar apo nuk kanë dashur të deklarohen. Sondazhit i’u përgjigjen 6109.

 

IMG_3146

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/94-e-shqiptareve-kerkojne-referendum-per-bashkimin-shqiperi-kosove/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala