Facebook krijoi 4.5 milion vende pune

Autori:Zekirja Shabani

Facebook ka krijuar më shumë se 4.5 milion vende pune dhe më shumë se 225 miliard dollarë aktivitetit ekonomik në vitin 2014.

Kështu kanë konstatuar hulumtuesit në kompaninë Deloitte pas publikumit të raportit për ndikimin e Facebook në ekonominë globale.

Themeluesi i Facebook-ut dhe njëherësh shefi ekzekutiv i kesaj kompanie,MarkZuckerberg, ka falënderuar të gjitha bizneset për të gjitha vendet e reja të punës të krijuara dhe mundësi që ofrojnë.

“Misioni ynë në Facebook është për të lidhur botën. Ne shpesh mendojmë për këtë si lidh ju me miqtë dhe familjen tuaj – ata të cilët rëndësi për ju më. Por kjo gjithashtu do të thotë të ndihmuar njerëzit të lidhur me bizneset, qeveritë dhe organizatat e tjera në jetën e tyre si edhe.

Duke ndihmuar bizneset të lidheni me klientët e rinj dhe ekzistues, dhe duke ndihmuar zhvilluesve të ndajnë Apps e tyre me botën, bashkësia Facebook po krijon një shumë të vendeve të punës dhe mundësi ekonomike në mbarë botën”, ka shkruar Zuckerberg.

Vërejtje:

Ju keni të drejtë ta riprodhoni tekstin tonë, por me kusht që ta citoni burimin e Gazeta Fjala dhe kur ta publikoni shkrimin, ta integroni linkun e artikullit siç vijon: https://gazetafjala.com/916/

Në të kundërtën, ne do të raportojmë tek organet kompetente si dhe pranë Facebook për shkelje të të drejtës autoriale, gjë që sanksionohet nga Facebook dhe mund të ketë pasoja të rënda për faqen tuaj Facebook. Ju faleminderit për vëmendjen si dhe bashkëpunimin.

Redaksia e Gazetës Fjala